BACAK GERME ESTETİĞİ

uk-flagbacak germeYaşın ilerlemesi ve yüksek miktarda kilo vermenin sonucu olarak çoğu kadının özellikle bacak iç yüzünde gevşeme ve sarkmalar ortaya çıkar. Özellikle de etek giyildiğinde yürüyüş esnasında bacak iç yüzlerinin birbirine sürtünmesiyle terleme ve pişiklere de neden olur. Yol açtığı bu gibi sıkıntıların yanı sıra, estetik olarak da hoş olmayan bir görünüm oluşturan bacak iç yüzündeki bu gevşemelerin bacak germe ameliyatı ile düzeltilmesi mümkün. Bacak germe ameliyatı bu şikayetlerden yakınan bütün kadınlar için en uygun çözümdür.

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak iç yüzünde yağ fazlalığı olup da, deride gevşekliği ve sarkması olmayan kadınlarda ameliyat izi oluşturmayan yöntem olan liposuction işlemini uygulamak daha doğrudur. Dokular henüz diriliğini yitirmemişse bu bölgenin yağlarını liposuction ile almak mümkün. Ancak yaşın ilerlemesine bağlı olarak deride de gevşemeler varsa liposuction ameliyatı doğru bir tercih olmaz. Bu durumda fazlalık yağların, fazalık olan deri ile bereber çıkarılarak normal cilt gerginliğinin de sağlanması daha uygun olur. Bacak germe operasyonunda kasık çizgisi üzerinden bacak iç yüzüne doğru fazlalık olan bir miktar deriyi çıkarıp, bacak iç yüzünün derisi yukarıya doğru gerdirerek kasık çizgisi üzerinde tekrar dikiyorum. Böylece hem fazlalık olan yağlar gidiyor, hem de derinin gerginliğini sağlamış oluyorum. Ben, yaptığım bacak germe işlemi sırasında, kasık bölgesinden çıkardığım deriyi tam kasık çizgisinin üzerine gelecek şekilde dikiyorum. Ameliyat izi kasık çizgisinin içinde kalıyor. Ameliyat izi bikini içinde kalacak şekilde tasarlamaya özen göstermek gerek. Bazı dikkatle seçilmiş hastalarda bacak germe estetiği ile birlikte liposuction işlemini de kombine etmek mümkün olabilir.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi

Bacak estetiği ameliyatı, uygun donanıma sahip bir hastanede yapılan, genel anestezi gerektiren bir ameliyattır. Ortalama 2 saat sürer. Hastanede 1 gün kalmanız yeterli olur. Ameliyat sonrası sizi rahatsız edecek derecede ağrı hissetmezsiniz. Ağrı kesici ilaçlar ile hissedeceğiniz hafif ağrı sizi rahatsız etmeyecek derecede olur. Aynı gün ayağa kalkabilirsiniz. Ameliyat sonrası bacak iç yüzünde şişlik, morarma olabilir. Oluşan şişlik ve morarmaların tamamen düzelmesi birkaç hafta sürebilir. Operasyondan 2-3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek hale gelirsiniz. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapmanız mümkün. İyileşme dönemi kişiden kişiye oldukça değişir, yaklaşık 7-10 gün içinde tam olarak iyileşebilirsiniz. İş hayatınıza dönmeniz de yaklaşık 5-7 gün kadar zaman alır. Bacak germe ameliyatı sırasında kendi kendine eriyen gizli dikiş tekniği uyguluyorum. Dikiş aldırma zahmeti ve stresi olmuyor. Güç gerektiren işler ve sportif hareketlere 4 hafta sonra başlayabilirsiniz.

Ameliyatın riskleri

Bacak germe operasyonu erken dönemde iz bırakıcı nitelikte bir ameliyat olmasına rağmen izler zamanla silikleşir, ameliyat sonuçları oldukça yüz güldürücüdür.

Op. Dr. Nazmi Bayçın


Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
One Response to BACAK GERME ESTETİĞİ
  1. Şükran Özcan

    Merhaba, bacak germe ameliyatının ortalama fiyatı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Ben Marmaris’te yaşıyorum ve daha önce İzmir’de bir karın germe operasyonu geçirdim ama maalesef beklentilerimin çok altında bir sonuç aldım. Bu ameliyatı olduğumda 35 yaşında idim şu an 37 yaşımdayım ve bacaklarımda korkunç derece sarkma mevcut. Derim zaten çok sıkı değil eskiden beri, bir de hızlı kilo alıp vermeler hamilelikler nedeniyle, yaşın ilerlemesi vs. şu an bacaklarım mide bulandırıcı durumda. Burada sizin ameliyat ettiğiniz bir hastanıza denk geldim, karnını gördüm, benim karın ameliyatımdan daha güzel duruyor, o yüzden bacaklarımı size yaptırmayı düşünüyorum. Şimdi fiyatlar hakkında ortalama bir rakam verebilirseniz, ben de böyle bir girişimde bulunmak istiyorm. Şimdiden tşkrler…


[top]

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş