CİNSEL ORGAN ESTETİĞİ

uk-flagcinsel organ estetiğiEstetik cerrahi dendiğinde birçok kişinin aklına burun estetiği, göğüs estetiği, yüz estetiği ya da karın estetiği ameliyatları gelir. Oysa estetik ameliyatlar sadece bu sayılanlarla sınırlı değildir. Üzerinde fazla konuşulmadığı için birçok kişinin bilmediği genital bölgeye yönelik yapılan cinsel organ estetiği ameliyatları son yıllarda oldukça yaygınlaştı. Cinsellikten çekinen ya da cinsel ilişkiden zevk alamayan kadınların sorunlarının altında yatan en önemli nedenlerden biri, cinsel organlarıyla ilgili görünüm kaygıların olmasıdır. Özellikle normal doğumun ardından genişleyen vajina, hem kadınların hem de partnerlerinin cinsel ilişki sırasında yeterince zevk almalarını engeller. Ayrıca, kadınlarda, genişleyen vajina yüzünden idrar kaçırma gibi sağlık problemlerine de rastlanabilir. Kadınların genital organlarıyla ilgili, iç dudakların sarkık ve büyük olması da sık olarak yakındıkları bir diğer sorundur. Bu şekildeki cinsel organ görünümünü hoş bulmayan kadınlar bikini ya da dar pantolon giymekten kaçındıkları gibi partnerlerine çıplak görünmek bile istemez. Bu durum, zamanla cinsel ilişkiden soğuma ya da takıntı gibi psikolojik problemleri de beraberinde getirir. Oysa sağlıklı ve mutlu bir birlikteliğin yolu, öncelikle insanın kendine duyduğu özgüvenden geçer.

Cinsel Organ Estetik Ameliyatı

detaylı bilgi

Daha detaylı bilgiler veren diğer sitemizi buradan ziyaret edebilirsiniz.

Bu açıdan bakıldığında kadınlarda cinsel organ estetiği sanılanın da ötesinde oldukça önemli. Partneri tarafından beğenildiğini hissetmenin de cinsel hayatta apayrı bir yeri olur. Bu nedenlerden dolayı günümüzün modern kadını artık cinsel yaşamda daha aktif bir rol almak için tıbbi desteğe gerek duyabiliyor. Estetik cerrahi tekniklerinin ilerlemesi ile cinsel organ estetiği problemlerine çözümlerin bulunması, kadınların senelerdir rahatsızlık hissettikleri, göze hoş gelmediği için özgüvenlerinin kaybına neden olan, cinsel hayatlarında onları rahatsız eden sorunlarından estetik ameliyat ile kurtulabileceklerini bilmeleri, cinsel organ ameliyatlarının önemini daha da arttırmıştır. Buradaki hedef, cinsel organlarından hoşnut olmayan kadınların, bozulan psikolojik durumlarını cerrahi yöntemlerle düzelterek mutlu kadını ortaya çıkarmaktır. Hızla gelişen modern ameliyat teknikleri sayesinde, cinsel hayatlarının kalitesini yükseltmek isteyen kadınların yüzü artık gülmeye başladı. Ameliyat sonrası iyileşme dönemi içinde fazla ağrı olmaması sayesinde normal hayatına hemen dönmek mümkün. Ameliyat riskleri açısından da oldukça güvenli sayılan cinsel organ ameliyatları her geçen gün daha da yaygınlaşıyor.

Op. Dr. Nazmi Bayçın


Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
One Response to CİNSEL ORGAN ESTETİĞİ
  1. Zeynep

    Merhaba. 27 yaşında evli ve bir çocuk annesiyim. Normal doğum yaptım. Benim birden fazla sorunum var. Cinsel organımda dış dudaklar normalden dolgun ve iç dudaklar sarkık. Bu ameliyattan olan bir arkadaşım bana sizden bahsetti ve bu sorunların çözümü olduğunu öğrendim. Peki, ömür boyu süren bir çözüm mü yoksa kısa ömürlü mü? Birde bu tür estetik ameliyatlardan sonra normal doğum yapabilir miyim? Ona göre en kısa zamanda size gelmek istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.


[top]

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş