SIK SORULAN SORULAR – Estetik ameliyat fiyatları

 1. Estetik ameliyat fiyatları ne kadardır?

  Estetik ameliyat fiyatları yapılacak olan ameliyatın cinsine ve sizin ameliyat olmak için tercih ettiğiz hastaneye göre değişir. Ameliyat maliyetleri, karşılıklı görüşme sırasında yapılacak ameliyatlar belirlendikten sonra, hastane seçiminiz yapıldıktan sonra size bildirilecektir. Ameliyat fiyatları hakkında kesin bilgi sahibi olabilmeniz için öncelikle muayene olarak görüşme yapmanız gerekecektir.

  Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir…
 2. Ameliyat hazırlıklarım nelerdir?

  Karşılıklı görüşme ile ameliyat tarihinizi belirledikten sonra dikkat etmeniz gereken konular size bildirilecektir. Bazı ilaçlar anestezi ile etkileşebilir ya da yan etkileri ameliyat ile ortaya çıkabilir. Kullandığınız tüm ilaçları mutlaka doktorunuza bildiriniz. Özellikle asetil salisilik asit içeren aspirin ve türevi ilaçlar ameliyattan bir hafta önce kesilmelidir. Bu tür ilaçlar, kanama zamanını uzatarak ameliyat sırasındaki kanama miktarını arttırır. Bu nedenle ameliyattan önceki 1 hafta boyunca aspirin türevi ilaç kullanılmamalıdır. Sigara yara iyileşmesini olumsuz etkiler. Bu nedenle estetik ameliyat öncesi olabildiğince erken bırakılması ve ameliyat sonrası da kullanılmaması önerilir. Ameliyat öncesi herhangi bir rahatsızlık hissederseniz doktorunuzu bilgilendirin. Bayan hastaların, ameliyat tarihinin, adet günlerine rastlamamasına dikkat etmesinde yarar vardır. Ameliyat günü rahat kıyafet ile hastaneye gelin. Makyaj yapmayın. Takılarınızı evde bırakın. Ameliyat öncesi gece ılık duş alın. Eğer ameliyat öğleden önce ise gece saat 24 ten sonra hiçbir şey yiyip içilmemelidir. Eğer öğleden sonra ise 6 saatlik açlık süresi göz önünde bulundurularak hafif kahvaltı edilebilir. Ameliyat saatinden 2 saat önce hastaneye yatılması, gerekli tetkiklerin yapılması (laboratuar ve görüntüleme) ve anestezi doktorunuz tarafından değerlendirilme için gereklidir. Ameliyat sonrası hastanede refakatçi ihtiyacınız olacaktır.

  Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir…
 3. Estetik ameliyatlar ağrılı mıdır?

  Estetik operasyon sırasında anestezi altında herhangi bir ağrı hissedilmez. Genel anestezi ya da sedasyon uygulandığında operasyon boyunca uyku halinde olunmaktadır. Ameliyat bittikten sonra normal ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla giderilebilecek düzeyde hafif ağrınız olabilir, bu da ağrı kesici ilaçlar ile kesilir. Ameliyatı takip eden hergün ağrı da azalarak kaybolacaktır.

  Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir…
 4. Estetik ameliyat sonrası nasıl besleneceğim? Özel bir diyet gerekir mi?

  Ameliyat olan hasta, kendisine verilen anestezi ilaçlarının etkisi azaldığında beslenmeye başlayabilir. Ameliyattan birkaç saat gibi kısa bir sure sonra yeme ve içme konusunda hemşireniz sizi bilgilendirecektir. İlk gün sıvı gıdalar ve hafif, sert olmayan yiyecekler önerilir, ertesi gün normal beslenmeye geçilebilir. Ağız içinden yapılan operasyonlarda bir süre daha sıvı gıda kullanılmalıdır.

  Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir…
 5. Ne zaman banyo yapabilirim?

  Ameliyattan ameliyata değişmektedir, bazı ameliyatlardan hemen sonra banyo yapabileceğiniz gibi bazı ameliyatlarda 3-4 gün beklemeniz gerekebilir. Bu konuda ameliyat sonrası size bilgi verilecektir.

  Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir…
 6. Ameliyatın etkisi ne kadar sürer?

  Yüz germe, alın germe gibi yüzün görünümünü gençleştirmeye yönelik yapılan girişimler, etkisini 5-10 yıl kadar sürdürür. Liposuction, meme büyütme, meme küçültme, göğüs dikleştirme, karın germe, burun estetiği gibi düzeltme ve yeniden şekillendirme niteliği taşıyan ameliyatlar ömür boyu kalıcıdır.

  Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir…
 7. Ameliyat izi olacak mı?

  Mutlaka olacaktır, ancak ameliya izi mümkün olduğunca küçük ve dışarıdan bakıldığında görünmeyen bir yere gizlenecektir. Zaman içinde de silik bir hal alarak belirginliği iyice azalacaktır.

  Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir…
 8. Liposuction ile ne kadara kadar yağ alınabilir?

  Liposuction ile vücut ağırlığının %5-6 sına kadar emniyet sınırları dahilinde yağ alınabilir.

  Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir…
 9. Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
Paylaş