KAŞ KALDIRMA

uk-flagkaş kaldırmaKaşlar, gözlerinizin üzerinde yer alarak, bakışlarınız ile birlikte ruh halinizi dışarıya yansıttığı gibi, yüz estetiği açısından önemli bir değer oluşturur. Yaş ilerledikçe, dokular gevşedikçe yer çekiminin de etkisiyle kaşlar da sarkmaya başlar. Kaşların şeklindeki farklılıklar, kızgın, sert, yorgun, üzgün, bezgin, yaşlı, öz güvenini yitirmiş bir ifade kazandırır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile kaşların konumundan kaynaklanan olumsuz ifade giderilir, daha canlı, daha genç, daha kendinden emin görünüm kazandırılır.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

Endoskopik kaş kaldırma operasyonu, tek başına ya da üst yüz ya da alın germe ameliyatı içinde ya da göz kapağı estetiği ameliyatı ile bir arada uygulanabilir. Kaşlarda sarkıklığı ve düşüklüğü olan hastalarda alın germe (üst yüz germe ameliyatı) daha uygun bir seçenektir. Kaşlarda herhangi bir sarkma olmayıp kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe ameliyatı uygulamaya gerek yoktur, tek başına kaş kaldırma ameliyatı yeterli olur.

Tek başına estetik kaş askılama ameliyatı için hastanede kalmanıza gerek yoktur, aynı gün evinize dönebilirsiniz. Genelde kaş kaldırma ameliyatı lokal anestezi altında uygulanır, başka bir ameliyat daha yapılacağı durumlarda ya da sizin özel olarak tercihiniz halinde genel anestezi de yapılabilir. Kaş kaldırma ameliyatı sırasında, kaşların kaldırılmasını istediğimiz doğrultu üzerinde saçların içinden birkaç cm. lik kesi içinden girerek kaşların altındaki dokular serbestleştirilir ve yukarıya doğru gerdirilir.

Kaş kaldırma sonrası iyileşme dönemi

Ameliyatın ardından rahatsızlık verecek derecede ağrı olmaz, günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz. İlk günlerde göz etrafında şişlik ve morluk oluşabilir, ilk hafta içinde kendiliğinden düzelir. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Kendi kendine eriyen dikiş kullanılabilir, bu durumda için dikişleri aldırma zahmeti ve stresi çekmezsiniz. Ameliyat, saçlı deri içinden yapıldığı için birkaç cm. lik izler saçların içinde gizli kalır ve dışarıdan bakıldığında görünmez.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile daha genç bir görünüm, daha canlı ve etkileyici bakış kazanabilirsiniz.

Op. Dr. Nazmi Bayçın


Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
One Response to KAŞ KALDIRMA
  1. Rana Rana

    Merhaba, tek başına yapılan kaş kaldırma işlemi nasıl bir işlem videolarınızda izlediğimiz endoskopik yöntemdeki gibi deri sıyrılıyor mu? Tek başına kaş kaldırma işleminden sonra günlük hayata hemen dönerken herhangi olumsuz bir görüntü oluşuyor mu? Son olarak ücretini öğrenmek istiyorum. Bursa’dayım ve bilgi alabilirsem ameliyat için gelmek istiyorum.


[top]

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş