KASIK GERME

uk-flagkasık germeKadın cinsel organının üzerinde, sağ ve sol kasık çizgisinin arasında kalan üçgen şekilli bölgeye pubis adı verilir. Yaşlanmanın etkileri, vücudun her bölgesinde olduğu gibi doğal olarak kasık bölgesinde de ortaya çıkar. Genç bir kadında, kasık bölgesinin, çıplak olarak ayakta durduğunda diri ve gergin olarak görülmesi gerekir. Ancak kilo alıp vermenin etkileri, hamilelikler, yaşın ilerlemesine bağlı olarak yağ dokusunun zayıflaması bu bölgeyi de eski diriliğinden ve estetik görünümünden uzaklaştırır. Sonuç olarak yumuşak, gevşek, sarkık bir kasık görüntüsü ortaya çıkar. Bu durum sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmez, ancak çıplak haldeyken kasık estetiği görünümünü bozar ve göze hoş gelmeyen bir izlenim oluşturur. Bazı kadınlarda ileri derecede gevşeme ve sarkma olduğunda genital organların önünü de kapatacak kadar dahi sarkabilir.

Kasık Germe Ameliyatı

Kasık germe ameliyatı kasıktaki gevşekliği ve sarkmayı gidermeye yönelik uygulanır. Bana bu konuda başvuran hastaların büyük bir kısmını 40 yaşın üzerinde kasık bölgesinde yaşlanmanın etkilerinin belirmeye başladığı ya da fazla miktarda kilo alıp vermeye bağlı kasıkları gevşeyen bayanlar oluşturuyor. Ameliyatı mutlaka uygun donanıma sahip bir hastanede yapmak gerekir. Ameliyatın süresi yaklaşık 1 saattir. Sezaryen yapılan bölgeden deri kesilir, kasık bölgesinde fazlalık olan deri ve yağlar çıkarılıp aşağıda kalan deriyi yukarı doğru gerdirerek tekrar dikilir. Fazlalık olan deri ve deri altı dokular çıkarıp tekrar dikince gençlik yaşlarındaki gergin ve diri görünümü tekrar kazanmış oluyorsunuz.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi

detaylı bilgi

Daha detaylı bilgiler veren diğer sitemizi buradan ziyaret edebilirsiniz.

Kasık germe ameliyatında kendi kendine eriyen dikişler kullanılabilir, böylece dikişleri aldırma zahmeti ve stresi olmaz. Geride sezaryen izi şeklinde bir ameliyat izi kalır. Aynı gün evinize dönebilirsiniz. Fazla ağrı verici bir ameliyat değildir, ameliyattan sonra hissedilebilecek hafif ağrı, ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol edilebilir, bu yüzden pek ağrı şikayetiniz olmaz. Ameliyattan birkaç gün sonra da normal hayatınızı sürdürmeye başlayacak derecede iyileşmiş olursunuz. Kasık bölgesinde sarkmayla birlikte karın bölgesinin sarkması da varsa karın germe ameliyatı yapıldığında hem pubisteki sarkma, hem karın bölgesindeki sarkma düzelir, böylece hem karın hem kasık bölgesinin gerginliği sağlanmış olur.

Ameliyatın riskleri

Ameliyat sonrası geride sezaryen izi şeklinde bir yara izi kalır. Kasık germe operasyonu size özgüveninizi kazandırarak, çıplak kaldığınız özel anlarınızda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Op. Dr. Nazmi Bayçın


Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
One Response to KASIK GERME
 1. A. Ulubay

  Merhaba Doktor Bey,
  Daha önce ameliyat ettiğiniz bir arkadaşımın tavsiyesiyle sizinle bağlantı kurmaya çalışıyorum.
  Ben annem için kasık germe ameliyatı konusunda bilgi rica ediyorum. Yaşı 54. Kasık bölgesinde ciddi bir sarkma olmamakla birlikte yağ dokusu artması ve gevşeme söz konusu… Ama bu durum pantolon giymesini engelleyecek derecede.
  Bu tür bir ameliyatı hangi hastanelerde uyguluyorsunuz, prosedürü ve fiyatı konusunda bilgi rica ediyoruz. Ön bilgiyi aldıktan sonra muayenehanenize gelip yüz yüze görüşmek istiyoruz… En kısa sürede dönerseniz seviniriz…
  İyi çalışmalar…


[top]

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş