LAZER LIPOSUCTION

lazer liposuctionLazer liposuction, vücuttaki istenmeyen yağların yok edilmesi ve vücudun şekillendirilmesi için uygulanan etkili ve modern bir yöntemdir. Bazen lazer lipoliz, bazen ameliyatsız liposuction olarak da adlandırılabiliyor. Lazer ile, yağ birimleri ısıtlarak eritilir ve eritilen bölge bir kanül veya ufak tüp kullanılarak temizlenir. Lazer ısısı ayrıca deriye pürüzsüzlük ve güç veren bir protein olan kollajen üretiminin artmasına da katkı yapar. Sonuçta daha güzel, sıkı, ince ve dayanıklı bir vücut ortaya çıkar.

Hangi bölgelere uygulama yapılabilir?

Vücudun, kalça, çene, iç ve dış uyluk, bel ve yüz gibi farklı bölgelerine uygulanabilir. Klasik liposuction ameliyatının uygulanamadığı koltukaltı ve boyun gibi bölgelere de uygulanabilir. Ayrıca erkeklerde jinekomasti olarak adlandırılan göğüs büyümesi sonucu istenmeyen yağları azaltmak için de uygulanabilir.

Lazer Liposuction Ameliyatı

Tedavi edilen bölgenin genişliğine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi altında uygulanabilir. Çok geniş bölgeye uygulanıyorsa herhangi bir acı çekmilmesini tamamen engellemek için genel anestezi uygulayabilir. Belirlenen bölgedeki yağ katmanındaki yağ hücrelerinin eritilmesi ve daha sonra eritilen yağın çok ince bir kanül yardımıyla dışarı atılması şeklinde uygulanır.

Ameliyat sonrası bakım

Lazer tedavisinden sonra istenilen sonucu elde etmek için uygulamadan sonra birkaç hafta süreliğine sağlıklı beslenmek gerekir yani hücre yenileyici besinleri tercih etmek çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca gerekirse de sıkıştırma giysisi giymek gerekebilir. 3-4 hafta süreyle korse kullanılması vücudu sıkı tutar, daha şekilli ve çekici görünüm yaratır. Ayrıca mümkün olduğunca bol bol sıvı tüketilmeli, ağır işlerden kısa bir süre uzak durulmalı. Operasyondan sonra en az bir hafta süreyle ağır egzersizlere ara verilmeli. Bunlara dikkat edildiğinde çok kısa bir zamanda sıkı, dayanıklı ve ince bir vücudun farkı hissedilecektir.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi

Lazer tekniği ile klasik teknik arasındaki en belirgin fark, iyileşme dönemidir. Lazerli teknikte deri üzerinde açılan delikler o kadar küçüktür ki operasyon sonrası dikişe gerek kalmaz. İşlem sırasında, kansız olarak adlandırılabilecek kadar az miktarda kanama olur. Bu nedenle, normal liposuction sonrası oluşan şişlik ve morarma, lazerli teknik sonrasında yok denecek kadar az oluşur. Açılan deliklerin çok küçük olması ve kanama olmaması nedeniyle iyileşme çok hızlı olur. Lazer ameliyatında çok ufak yağ birikintileri dahi kaldırılarak doku şekillendirilebilir. Ameliyat riskleri açısından bakıldığında lazer tekniği oldukça güvenilir bir yöntemdir. Operasyon sonrasında tedavi edilen bölgede şişkinlik ya da kitle oluşması riski çok azdır. Hastamız bu operasyonu geçirdikten sonra ertesi gün işine gidebilir.

Lazer liposuctıon ile vücut sıkılaştırma

detaylı bilgi

Daha detaylı bilgiler veren diğer sitemizi buradan ziyaret edebilirsiniz.

İşlem, sırasında farklı iki dalga boyunda lazer ışını kullanılır. Bir dalga boyu yağları eritirken, diğer dalga boyu da cildin yapısındaki kollajen üzerine etki ederek cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu sayede ameliyat sırasında yağ tabakası inceltilirken, deride sarkma, gevşeme gibi problemler de aynı zamanda çözülmüş olur. Ameliyatın cilt sıkılaştırıcı etkisi sayesinde en fazla gıdı, yanak, kol sarkması, iç bacak sarkmaları gibi problemler için uygun çözüm oluyor.

Lazer Liposuction ile Koltukaltı Terleme Tedavisi

Lazer tekniği, koltukaltı bölgesine uygulandığında, lazer ışınlarının yakıcı etkisiyle derinin yapısında bulunan ter bezleri tahrip edilir. Yanan ter bezleri kalıcı olarak yok olur. Ter bezlerinin sayısındaki azalış, terleme miktarını da azaltır. Lazer ile terleme tedavisi yapılmış olur. Koltukaltı ter bezlerinden daha az terleme olması, terin vücut içinde birikmesine neden olmaz, o ter başka yollardan vücuttan atılır. Lazer ile yakılarak yok edilen ter bezleri tekrar oluşmayacağı için, ameliyatın etkisi ömür boyu kalıcıdır.

Op. Dr. Nazmi Bayçın


Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
3 Yorum: LAZER LIPOSUCTION
 1. Hasan SUVAK

  Koltuk altı terleme sorunum var. Lazerle ameliyat olmak için yapmam gereken nedir? Bilgi verirseniz memnun olurum.

 2. Özgür Yılmaz

  Hocam merhaba. Ben gıdı ve yanak bölümünden yağ aldırmak istiyorum. Bununla ilgili Lazer liposuction ile yanak ve gıdı sıkılaştırma videonuzu gördüm. Konu ile ilgili size muayene olmak istiyorum. Teşekkürler.

 3. Baran Gümüşel

  Merhaba, eşim ve ben, yaz başında size ameliyat olan Hollanda’dan karın ve basen bölgesine liposuction ameliyatı yaptıran hastanızın komşusuyuz. Ağustosun sonunda esimle 10 günlüğüne Türkiye’ye geleceğiz. Biz de lazer yöntemiyle liposuction yaptırmak istiyoruz.
  Kilom 73, Boyum 1.78, 29 yaşındayım. Sağlık problemlerim yok. Sadece göbek bölgesinde ve sağ ve sol taraflarda sporla kaybolmayan yağlarım var.
  Eşim, 31 yaşında, 63 kilo, 1,73 boyunda. Sağlık problemleri yok. Karın bölgesinde ve sağ sol taraflardaki yağlardan, ve de diz ve bacak bölgesindeki yağlardan kurtulmak istiyor.
  Prosedür olarak İstanbul’da bulunacağım 10 gün içerisinde liposuction yaptırma imkânım var mı? Bunu öğrenmek istemiştim. Varışımız, 27 Ağustos Perşembe aksam üzeri saat 16.00. 28 Ağustos Cuma günü öğleden önce operasyon olabilir mi?
  Teşekkürler
  Baran Gümüşel


[top]

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş