VAJİNA DARALTMA

uk-flagvajina daraltmaVajinanın geniş olması, vajinanın doğal yapısından kaynaklanabildiği gibi ilerleyen yaş ve normal doğuma bağlı da olabilir. Normal doğum sırasında doğum kanalının aşırı gerilmesi ve zorlanması, bu zorlanmayı rahatlatmak için yapılan epizyotomi diye adlandırılan cerrahi kesiler, bu kesilerin özensiz dikilmesine bağlı oluşan büyük yara izleri, iri bebek doğurmak, çok sayıda normal doğum yapmak, ilerleyen yaş ile birlikte dokuların eski sıkılığını kaybetmesi vajinanın gevşemesine, bollaşmasına neden oluyor. Vajina kaslarının gevşemesi, cinsel ilişki sırasında önemli bir sorun haline gelebiliyor. Özellikle normal doğumlardan sonra genişleyen vajina, penisi sıkı bir şekilde kavrayamaz, bu da kadın ile erkeğin cinsel ilişkiden aldığı zevki azaltarak cinsel doyumsuzluğa neden olabilir. Diğer taraftan vajinanın genişlemesi, cinsel ilişki sırasında normal nemlenmesinin de azalmasına yol açarak mevcut problemi daha da belirginleştirebilir. Bunun sonucunda kadın zamanla özgüvenini yitirerek cinsel yaşamdan uzaklaşabilir. Altta yatan cinsel problemler, çiftler arasındaki ilişkiyi de zedeleyebilir. Oysa günümüzde estetik vajina daraltma ameliyatı sayesinde hem kadının, hem erkeğin cinsel ilişkiden yeniden haz alması ve mutlu beraberliklerin sürdürülmesi artık mümkün.

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina daraltma ameliyatını, bu tür problemleri yaşayan, evli ya da bekar, doğum yapmış ya da yapmamış, genel sağlık durumu iyi olan her kadına uygulamak mümkündür. Ameliyat, uygun donanıma sahip bir hastanede genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat sırasında, vajinanın arka duvarından bir miktar doku çıkarmak, hatta bununla beraber ayrıca gevşek olan vajina kaslarını birbirine yaklaştırarak sıkılaştırmakta yarar var. Bu şekilde yapıldığında operasyon daha sağlam ve sağlıklı oluyor. Daha sonra kesik kenarları birbirine yaklaştırarak dikilir ve vajina daraltılmış olur. İki parmağın zorlanmadan girmesine yeterli olan genişlik, normal olarak kabul edilir. Ameliyattaki hedef, vajina daraltılmasının yanı sıra vulva ve vajinaya estetik olarak da kabul edilebilir bir görünüm kazandırmaktır. Vajina daraltma operasyonu 1 saatten daha kısa sürer. Ameliyat bittikten 3-4 saat sonra eve dönmeniz mümkündür.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi

detaylı bilgi

Daha detaylı bilgiler veren diğer sitemizi buradan ziyaret edebilirsiniz.

Ameliyattan sonra hemen hemen hiç ağrı hissetmeyeceksiniz. Ameliyattan hemen sonra normal hayatınızı sürdürmeye başlayacak hale geleceksiniz. Vajina içinde kendi kendine eriyen dikişler uyguladığım için ayrıca dikişleri aldırma stresi ve zahmeti yaşamazsınız. Ameliyat sonrası iyileşme dönemi için gereken 3-4 haftalık sürenin ardından cinsel ilişkiye girilebilirsiniz.

Vajina daraltma ameliyatının riskleri

Ameliyat riskleri açısından son derece güvenli sayılır ve yüz güldürücü sonuçlar verir. Bu ameliyatı olup da mutlu olmayan hasta neredeyse yoktur, cinsel yaşamınızı hareketlendirir, kendinize olan güveni arttırır, cinsel doyumunuzu kazandırarak kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlar.

Op. Dr. Nazmi Bayçın


Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
3 Yorum: VAJİNA DARALTMA
 1. Ece

  Ben 25 yaşında genç bir bayanım ve 6 aya kadar evleneceğim. Cinsel açıdan herhangi bir sorunum yok ve daha önce doğum yapmadım. Vajina daraltma estetiği yaptırmak istiyorum. Ama açıkçası biraz tereddütüm var. Bu tür ameliyatlarda çok başarılı olduğunuz konuşulduğu için size sormak istiyorum. Cerrahi operasyondan sonra normal doğum yapabilir miyim ve vajina bir süre sonra yeniden genişler mi? Bununla beraber istenildiği kadar dar bir hale getirilebilir mi ve son olarak bu cerrahi operasyonun maliyeti nedir? Şimdiden teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

 2. Oya

  Merhaba, ben Nazmi beyi televizyonda ve internette izledim, biraz bilgi almak istiyorum.
  Ben 26 yaşındayım üç çocuk annesiyim. Çocuklarım çok iri doğduğundan vajinamda genişleme oldu. Eşimle cinsel ilişkiye girince ikimiz de hiçbir şey hissedemiyoruz, bu bizim için çok büyük problem olmaya başladı.
  Ben Danimarka’da oturuyorum, burada böyle bir ameliyatı sizin gibi yapabilecek doktor yok. O yüzden Türkiye’de size gelmeyi düşünüyoruz. Ailelerimizin bunu bilmelerini de istemiyoruz.
  Sağlığım tamamen yerinde o yüzden aynı gün eve gidebilir miyim? Ameliyat sonrası çok problem yaşar mıyım?
  Bu sorularıma cevap almayı umuyorum, ona göre uçak bileti ve otel ayarlamam lazım.
  Telefon numaranız internet sitenizde var ama ben biraz bu konu hakkında konuşmaya çekindiğim için Nazmi beyle direk konuşabileceğim numara varsa çok sevinirim.
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

 3. Nimet

  Vajina daraltma fiyatı ne kadar?


[top]

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş