VAJİNA ESTETİĞİ

uk-flagvajina estetiğiKadın cinsel organlarında doğuştan olan şekilsel farklılıklar ya da yılların ilerlemesiyle ortaya çıkan normal değişiklikler ve vajina estetiği birçok kadında psikolojik rahatsızlığa, mutsuzluğa ve komplekse yol açabilir. Böyle bir durum, kadının cinsel hayatını etkiler ya da kadının cinsel ilişkiye girmesine de engel teşkil edebilir. Vajina estetiği açısından büyük dudaklar ya da dış dudaklar, kadın cinsel organının yani vulvanın dışarıdan bakıldığında görünen kısmıdır. Dış dudakların şekli, büyüklüğü ve dolgunluğu ise estetik açıdan en göze çarpan faktörlerdir. Bazı genç kadınlarda bu dış anatomik yapıların bir kısmı ya hiç gelişmemiş, ya az gelişmiş, ya asimetrik olarak gelişmiş ya da fazla gelişmiş olarak karşımıza çıkar.

Vajinanın görünümü, gerçekten ciddiye alınması gereken bir problem olabilir mi?

Tahminlerinizin ötesinde, son derece ciddiye alınması gerekir. Vulva yani dış dudakların görünümü ile ilgili genel olarak rastladığım problem, ya aşırı dolgun ve etli olması ya da zayıf, yeterince dolgun olmamasıdır. Bu güne dek bu ikisinin dışında başka türlü probleme hemen hemen hiç rastlamadım. Görünüm açısından dış dudakların fazla dolgun olması, genelde doğuştan gelen yapısal gelişime bağlıdır. Dış dudakların dolgunluğuyla birlikte bazen genital bölgenin üzerindeki kasıklar arasında kalan üçgen şeklindeki pubis bölgesi de dolgun olur. Pubis bölgesinin dolgunluğu özellikle bikini giydiğinizde kendini gösteren, hoş olmayan kötü bir görünüm oluşturur. Büyük dudakların dolgunluğu, vajinanın aşırı terlemesine, terlemeye bağlı olarak kötü kokmasına, vajina salgılarının birikerek mantar enfeksiyonlarına zemin hazırlamasına, bu yüzden kadının erkek karşısında kendini kötü hissetmesi gibi psikolojik problemlere de neden olur. Diğer taraftan kadının kıyafet seçiminde de kısıtlama oluşturması, dilediği şekilde bikini, pantolon ya da iç çamaşırı giyememesi de ayrı bir sorun olur. Dolgun olan büyük dudakların, lokal anestezi altında uyuşturularak ya da gerektiği durumlarda genel anestezi altında küçültülmesi gerekir. Ben küçültme işlemini ya içeride dolgunluğa neden olan yağ dokusunun liposuction ile yağ aldırma yöntemiyle ya da deride de fazlalıklar varsa fazlalık deri ile birlikte fazlalık dokuların kesilip çıkararak yapıyorum. Dış dudakları dolgun olan kadınların genelde pubis bölgesi de dolgun olur. Eğer pubis bölgesinde yani kasık üçgeninde de dolgunluk varsa bu bölgeye de liposuction uygulandığında sonuç daha da çarpıcı olur.

Kimler için uygundur?

Vajina dış dudak küçültme ameliyatlarını, bu tür şikayetleri hisseden, ergenlik döneminin bitmesiyle genital organların şekillenme süreci tamamlanmış olan kadınlarda uygulamak mümkündür. Hastanın çocuk doğurup doğurmadığının ya da o güne kadar cinsel ilişkiye girip girmediğinin hiçbir önemi yoktur. Çünkü kızlık zarı vajinanın girişinde yer alır ve dış dudaklar ise vajinanın dışında kaldığı için bu işlem kızlık zarına zarar vermez. Vajina estetik ameliyatının, hamile kalmaya, hamileliğin sonunda normal doğum yapmaya, cinsel ilişkiye girmeye ve orgazma hiçbir engeli yoktur. Yani bu ameliyatın ardından isterseniz hamile kalabilir, normal doğum yapabilirsiniz. Orgazm durumunda da bir değişiklik olmaz. Vajina dış dudak estetiği, aktif cinsel hayatın başlamadığı genç kızlarda da yapmak mümkündür. Son derece basit ve iyileşmesi uzun zaman almayan dış dudakların ihtiyaca göre küçültülmesi, yeniden yapılandırılması, cinsel hayat öncesi özgüven kazanılmasını sağlayarak vajinusmus gibi cinsel hayatında problem yaratabilecek kadının korkulu rüyalarını da sona erdirir.

Vajina Dış Dudak Ameliyatı

Vajina estetik operasyonu yaklaşık 1 saat kadar sürer. Ağrılı bir ameliyat değildir. Aynı gün normal hayatınızı sürdürebilecek ölçüde iyileşebilirsiniz. Tek başına liposuction işlemi uygulanmışsa deri üzerinde 1-2 mm lik kesikler 1 hafta içinde kendi kendine iyileşir. Deri ile birlikte yağ dokusunu küçülttüğüm ameliyatlarda kendi kendine eriyen dikişlerden kullanıyorum, bu sayede dikiş alma zahmeti ve stresi de hissetmiyorsunuz. Ameliyat yarası yaklaşık 7-10 gün içinde iyileşir. Cinsel organın temiz tutulması ve hijyene dikkat edilmesi dışında özel bir bakım gerektirmez. 2-3 haftalık iyileşme döneminin ardından cinsel hayatınıza da kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Vagina dış dudaklarının dolgunluğunu yitirmesini ise yaşın ilerlemesi sonucu yağ dokusunun azalmasına bağlı olarak ortaya çıkar. İçindeki yağ dokusu zayıflığı, görünüme doğrudan yansır. Dış dudakların küçük ve zayıf olması nadiren doğuştan olan yapısal gelişimle de ilgili olabilir. Dış dudakları dolgunlaştırmak için vücudun diğer bölgelerinden aldığım bir miktar yağı, dudaklar içine enjekte ediyorum. Enjekte edilecek olan yağları, karın, kalça, basen gibi yağ fazlalığı olan herhangi bir yerden, liposuction işlemi uygulayarak alıyorum ve vajina dudaklarının içine yağ enjeksiyonu yöntemi ile dolduruyorum. İşlem yaklaşık 1 saat kadar sürüyor, lokal ya da genel anestezi altında yapmak mümkün. Transfer edilen yağların kalıcılığı açısından çoğu zaman genel anestezi altında yapmayı tercih ediyorum. Yağ enjeksiyonu ile dolgu yapmak ağrılı bir işlem sayılmaz. Aynı gün normal hayatınızı sürdürebilecek kadar iyileşiyorsunuz.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi ve bakım

Cinsel organınızın temiz tutulması ve genel hijyen dışında özel bir bakım gerektirmez. İyileşme dönemi için gereken 15-20 günlük sürenin ardından cinsel hayatınıza da kaldığınız yerden devam edersiniz.

Ameliyatın riskleri

detaylı bilgi

Daha detaylı bilgiler veren diğer sitemizi buradan ziyaret edebilirsiniz.

Vajina estetiği, ameliyat riskleri açısından oldukça güvenlidir. Ameliyat sonucundan memnun kalmayan hasta neredeyse yok gibidir. Vajina dış dudak operasyonları bu problemleri ortadan kaldırır, böylece özgüveniniz de yerine gelir, cinsel ilişkide sırasında konsantrasyonunuz bozulmaz ve sonuçta aldığınız zevk ve tatmin duygusu da artar. Bütün bunların yanı sıra sıkı pantolon, bikini gibi dilediğiniz kıyafetleri giyme özgürlüğünü kazanırsınız, havuz ya da denize girme gibi sosyal ortamlarda da ayrıca rahatlığın keyfine varırsınız.

Vajina estetiği fiyatları

Ameliyat fiyatları, ne tip bir ameliyatın hangi hastanede yapılacağına göre değişir. Vajina estetiği adı altında, dış dudak estetiği, iç dudak estetiğ, vajina daraltma gibi ameliyatlar vardır. Her ameliyatın ücretlendirilmesi aynı değildir. Bu nedenle ameliyat maliyetleri oldukça değişkendir. Maliyet konusunda bilgi sahibi olmak için öncelikle muayene olarak yapılacak ameliyat ve hastane tercihinizin belirlenmesi gerekir.

Op. Dr. Nazmi Bayçın


Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
10 Yorum: VAJİNA ESTETİĞİ
 1. S. Sahin

  Selamlar,
  Eşim için bir vajinal estetik fiyatı almam mümkün müdür? Yani en azından yaklaşık olarak…
  Eşimin yaşı: 45
  Dış dudak ve iç dudak oldukça büyük…
  İçten daraltma da olmabiliyor mu?
  Siz bu işlemlerin yanında aynı anda beyazlatma işlemini de yapabiliyor musunuz?
  Tüm bu işlemlere kaba taslak bir fiyat rica ediyorum.
  Ayrıntıları sizi ziyaretimizde konuşuruz.
  İyi çalışmalar…

 2. G. Ö

  LABİUM ESTETİĞİ
  Merhaba yurtdışında kalıyorum ve bu ameliyatı uzun zamandan beri olmak istiyorum ama kendimde şimdiye kadar hiç cesaret bulamadım. 8 günlüğüne İstanbul’a geliyorum ve mümkünse sizden yaklaşık olarak bir fiyat istiyorum.
  Sevgilerimle…

 3. Meliha Trkkl

  Merhaba,
  Vajina estetiği konusunda çok iyi isim yapmışsınız, o yüzden danışmak istiyorum size. Bu sıkıntılar var bende de. Ameliyat istiyorum ama çekiniyorum da. Ben KKTC’de yaşıyorum. Oraya gelmem biraz sorun olur. Ne kadar tutar bu ameliyat acaba cevap yazarsanız sevinirim bir tavsiyede bulunursanız ya da. Şimdiden teşekkür ederim…

 4. Neriman

  Benim de aynı problemim vardı. 2 sene önce başka bir rahatsızlığımdan dolayı kadın hastalıkları doktoruna gittim. Doktor bana dudakların çok büyük olduğunu ve küçültebileceğini söyledi. Açıkçası ben ameliyatla düzelebileceğini bilmiyordum, duyunca hiç düşünmeden ameliyat oldum. Oldum ama estetik dikiş yapılmadığından pansumanlar, dikişler açıkçası çok sıkıntı yaşadım. Sizin yazınızda anlattığınız gibi dikiş yöntemi yapılmadı bana, şimdi görüntü yine kötü. Sonradan öğrendim ki, onun branşı değilmiş. Hocam sizin bu ameliyatların ustası olduğunuzu yeni öğrendim, acaba benim şimdiki durumum düzelebilir mi? Yardımınıza ihtiyacım var.

 5. Marine

  Hocam, beni büyük dertten kurtardınız, size ne kadar teşekkür etsem azdır, hakkınızı helal edin.

 6. Şennuraydemir

  Vajina estetiği dış dudaklara yağ enjeksiyonu ücretini öğrenmek istiyorum. Teşekkürler

 7. Gamze

  Dudak ameliyatı yapıyor musunuz?

 8. AYŞE

  Merhaba ben 35 yaşındayım, 2 normal doğum yaptım. Vajinanın dış dudakları içi bir ve çok gevşek bunun için eşimden utanıyorum. O sorun olmadığını soylese de ben rahatsız oluyorum. Dolgun ve diri görünmüyor. Oturunca aşağıya doğru buruşuyor. Bununla ilgili ne yapabilirim? Maliyeti ağır mıdır? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

 9. Dilara

  Hocam merhaba. Ben 2 normal doğum yaptım. Ancak sağlığım nedeni ile vajinanın iki yanı ile makatımı kestiler. Doğumdan sonra 2 kez genel cerrahide ameliyat olmak zorunda kaldım. Benim sorunum vajinamın iç dudaklarından biri yukarıdan yırtık ve büyük dar pantolon giydiğimde oturamıyorum. Cinsel organım doğustan çok küçük, o konuda bir sorunum yok. İç ve dış dudakların ameliyat fiyatı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 10. Hacer

  Selamlar, hocam ben Mersin’de yaşıyorum, vajinamdaki iç dudaklar çok uzun kabarık ve kırmızı bikini giyince belli oluyor. İç dudaklar bir doğum yaptım, normal fakat ben böyle olmasından rahatsız değilim, aksine doğal oluşu hoşuma gidiyor, hatta ben uzasın diye düzenli olarak aşağı doğru çekiştiriyorum. Sizce doğru mu yapıyorum? Teşekkür ederim.


[top]

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş