YÜZ ESTETİĞİ

uk-flagyüz estetiğiStres, yer çekimi, sigara ve güneşin olumsuz riskleri yaş ilerledikçe insanın yüzünde ortaya çıkmaya başlar ve yüz estetiği de etkilenir. Yaşlanmaya dair ilk belirtiler 30’lu yaşlarda yavaş yavaş görünmeye başlar, 50 li yaşlarda ise yerleşik bir hale gelir. Yaşlanmanın etkileri, yüz bölgesinde yer alan tüm dokularda ortaya çıkar. Yüz kemikleri incelip, zayıflar, hacimleri azalır. Kaslar gevşeyerek, zayıflar ve yer çekiminin etkisine yenilerek sarkmaya başlar. Yağ dokusu incelerek, zayıflar ve dolgunluğu azalır. Yağ dokusunun zayıflaması ile deri buruşarak, bollaşır, elastikiyetini yitirerek, tüm yumuşak dokular ile birlikte sarkmaya başlar. Bu mekanizma ile yüzdeki statik çizgiler ortaya çıkar. Diğer taraftan mimik kasları da yıllarca çalıştığı için üzerini örten deri üzerindeki kıvrımlarının belirginleşmesini sağlar. Böylece dinamik çizgiler de ortaya çıkmış olur. Yüzün görünüşü, göz çevresi ve alın çizgilerinin belirginleştiği, yanak, kaş, çene altı ve boynun gevşeyip sarktığı, göz kapaklarındaki yağ torbacıklarının belirginleştiği bir duruma gelir. Sonuçta daha yorgun, yaşlı ve çökmüş bir hal alır. Yüz estetik ameliyatlarını, ilerleyen yaşın bu tür etkilerini hisseden sağlıklı olan her kişiye uygulamak mümkündür. Yüz germe ameliyatı ile birlikte göz kapağı estetiği, burun ameliyatı, çene büyütme, çene küçültme, çene altına liposuction, yağ ve doku injeksiyonu uygulamaları da kombine edilebilir.

Yüz anatomisi

Yüz, anatomik olarak üç farklı bölgeden oluşur ve yüz gençleştirmeye yönelik olarak yapılacak cerrahi işlem için her bölge ayrı ayrı değerlendirilir. Üst yüz, şakak bölgesi, alın ve kaşlardan oluşur, bu bölgeye uygulanan girişime alın germe diyoruz. Orta yüz, yanak bölgesinden oluşur, bu bölgeye uygulanan girişime yüz germe diyoruz. Alt yüz, çene altı ve boyun bölgesinden oluşur, bu bölgeye uygulanan girişime boyun germe diyoruz. Yüz üzerindeki her bölgeye tek tek ya da bir arada cerrahi girişim uygulamak mümkündür.

Zaman akıp gidiyor. Bu akışı durdurmak mümkün değil. Yüz ameliyatı, yaşlanmanızı durduracak etkiye ve güce sahip değildir. Yaşlanma, her şeye rağmen devam eden bir süreçtir ve yapılan ameliyattan sonra da devam eder. Yüz operasyonları, görünümünüzde iyileşme sağlar, içinde bulunduğunuz dönemi daha genç görünerek yaşamanızı sağlayacaktır. Ameliyattan 10 sene sonra da, 20 sene sonra da yüzünüzün hep aynı kalacağını sanmayın. Ameliyatının ardından normal görünümünü kazandığında ise yüzünüzde çarpıcı bir gençleşme dikkatinizi çekecektir.

Op. Dr. Nazmi Bayçın


Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
3 Yorum: YÜZ ESTETİĞİ
  1. Gul Öz

    Merhaba.. Ben orta yüz ve üst göz kapağı ile ilgili ortalama fiyat almak istiyorum. Sizin gerçekten dalında uzman olduğunuz söyleniyor. Lakin koşullarım çok geniş olmadığı için hastane dahil bana ortalama bir fiyat verirseniz ben de bu yönde adım atarım. Bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar..

  2. Yasin Özalp

    Merhaba iyi çalışmalar, benim yüzümle ilgili büyük sorun var. Dermapen tedavisi oldum faydasını göremedim. Yüzümde çeşitli izler var, bir de yüzümün tombullaşmasını istiyorum. Göz altlarım çökük onların dolgunlaşmasını istiyorum. Bir de gözlerim çok yorgun gözüküyor, kısık bir şekilde görülmesini istiyorum. Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Bir de fiyatta aşağı yukarı ne kadar olur? Herkese saygılar.

  3. figen

    Merhaba, yüz estetiğinden sonra olması gerekenden hızlı bir yaşlanma oluşuyor mu? Yoksa yine normal yaşlanma süreci mi yaşanıyor?


[top]

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş