ÇENE ESTETİĞİ

uk-flagyüz şekli değiştirmeYüz kemiklerinin yapısı, şekli ve büyüklüğü kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir, bu da doğrudan yüzün dış görünüşüne yansır. Kemiklerin yapısı insanların yüz ifadesini etkileyen en önemli faktördür. Yüz kemiklerinin şekilsel bozuklukları yüz ifadesinde estetik olarak ciddi bir bozukluğa neden olduğu gibi çene kemiğinin yapısal bozuklukları çiğneme sorunlarına da neden olur.

Yüz Bölgesindeki Kemiklere Yapılan İşlemler:

 • Elmacık kemikleri küçültülebilir, büyütülebilir
 • Alt çene ucu yüz ile uyumlu olacak şekilde çene ucu büyütme ya da çene ucu küçültme ameliyatı uygulanabilir
 • Yüz kemikleri asimetrik olabilir, simetriyi sağlayacak şekilde girişimler yapılabilir.
 • Yüz kemiklerinin şekli değiştirilerek erkeksi bir yüze kadınsı, kadınsı bir yüze erkeksi görünüm kazandırılabilir.

Op. Dr. Nazmi Bayçın


Paylaşmak güzeldir, hayat paylaştıkça güzelleşir...
3 Yorum: ÇENE ESTETİĞİ
 1. neslihan

  Ben çenemi küçültmek istiyorum neyapmam gerek kaç para olur bu?

 2. Ercan Türkmen

  Merhaba. Ben Ercan Türkmen. 22 yaşındayım. Geçenlerde daha önce akbalarımızdan birinin ameliyat olduğu bir doktora gittim. Burnumdan nefes problemiyle muayene oldum ve burun kemiklerimin eğri olduğunu düzeltileceğini ve aynı zamandada şekil bozukluğunun da giderileceğini söyledi. Ne zaman hazır hissedersen gel ameliyat yapalım dedi. Bu durum için çok sevinçliyim ve heyecanlıyım. Ama benim başka sorunumda suratımın biraz uzun olması. Çenem biraz uzun. Kendi yaptığım oynamalarda çenemin biraz daha küçüldüğünde daha iyi bir görüntü elde ediyorum. Şimdi ben sizin hem burun hem çene ameliyatında başarılarınızı duydum ve size ameliyat olmak istiyorum. Bu burun ameliyatı ile birlikte çeneminde ona göre küçültülmesini istesem aynı anda yapar mısınız, fiyatında nasıl bir oynama olur ve çene sigortaya girer mi? İyi çalışmalar…

 3. Bahar Şenol

  Sayın Dr. Nazmi,
  Çok doktorlarla iletişime giriyorum ben, en iyisi kim anlayıp yardımcı olabilir diye ama beni pek anlayamadılar galiba. Sizin sitenizde yüz iskeletiyle bilgiler yazıyor, bu konuyla ilgilendiğinizden dolayı beni en iyi sizin anlayacağınızı düşünüyorum. Benim de böyle bir sorunum var, yani kimse sorun olarak görmüyor, ama ben pek hoş bulmuyorum. Ben zayıf bir bayanım ve yuvarlak bir yüz yapısına sahibim, bu yuvarlaklık kiloyla ilgisi yok, ama kemiklerimin duruşu ile ilgili yüzümün her tarafı aynı genişlikte olduğu için (çene, elmacık kemikleri vs) ve bu yüzümü nasıl daha uzun veya ince gösterebiliriz? Acaba çenem geniş yuvarlak olduğu için çene protezle mi veya elmacıkları büyüterek mi bilmiyorum, ya da her yerde törpüleme falan okuyorum bununla mı? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim! Randevu alıp İstanbul’a gelmek istiyorum Avrupa’da yaşıyorum çünkü.
  Saygılar Bahar.


[top]

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş